Zwierzęta w podróży. Jakie akcesoria będą niezbędne

Ludzie uwielbiają wyjazdy w różne zakątki świata. Uważają je za ciekawą przygodę, okazję do poznawania nowych kultur i ludzi, albo smakowania wyjątkowych, regionalnych przysmaków. Właściciele zwierząt często decydują się na zabranie ich ze sobą. Jednak aby psy i koty były tak samo szczęśliwe, jak my, musimy przykładać szczególną wagę do wyposażenia, jakie dla nich zabierzemy.

Transporter dla kota

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań w przypadku właścicieli kotów jest zabieranie podopiecznych w solidnym transporterze. Zamknięty w nim kot często czuje się spokojniejszy i bezpieczniejszy niż gdyby jechał “na wolności”. Również właściciele mają wówczas pewność, że ich podopieczny nie zrobi sobie krzywdy, na przykład znienacka wchodząc w miejsce, które nie jest dla niego przeznaczone i spadając stamtąd. Co więcej, także kierowca jest dobrze zabezpieczony przed wpychającym się na przykład pod pedały kociakiem, który mógłby swoim nieopatrznym działaniem spowodować wypadek.

Szelki, smycze i foteliki

Alternatywą dla transporterów mogą być szelki i smycze, które pozwolą bezpiecznie zapiąć kotka w miejscu, które dla niego przeznaczymy, w szczególności na specjalnym foteliku dla zwierząt. Dzięki temu znacząco ograniczymy kotu możliwość poruszania się po samochodzie, a jednocześnie uzyska on nieco więcej swobody niż podczas podróży w klasycznym, plastikowym transporterze.

Szelki i smycze można również wykorzystać podczas wychodzenia z kotem na spacer, o ile zostanie nauczony, jak ma się wówczas zachowywać.

Maty samochodowe dla psów

Jednym z najbardziej popularnych w ostatnich latach sposobów na przewożenie psa w samochodzie jest mocowanie specjalnej maty na tylne siedzenie. Ma ona dwojakie zadanie: po pierwsze zapewnia wygodne i bezpieczne miejsce zwierzakowi, dzięki czemu na pewno nie spadnie on pod siedzenie i nie zrobi sobie krzywdy przez nieuwagę czy w efekcie nagłego hamowania. W tym samym czasie pies ma zapewnioną odpowiednią przestrzeń do leżenia i siedzenia.

Drugim zadaniem maty samochodowej jest oczywiście ochrona tapicerki przed sierścią, piaskiem i błotem naniesionym łapkami czy też przed zadrapaniem, gdyby zwierzę zaczęło gwałtownie reagować na jakieś wydarzenie. Maty samochodowe można dodatkowo uzupełnić o specjalne maty chłonące wilgoć i zapachy, które świetnie sprawdzą się jako dodatkowe zabezpieczenie tapicerki przed wszelkiego rodzaju wilgocią, naniesioną na futrze. Mogą być też użyteczne, jeśli nasz pupil jest szczeniakiem lub seniorem i ma problemy z nietrzymaniem moczu, ponieważ nie tylko wchłoną samą ciecz, ale też zneutralizują nieprzyjemny zapach. Takie maty znajdziesz w sklepie Zoona.pl.

Standardowe wyposażenie

Oczywiście oprócz wymienionych wyżej akcesoriów podróżniczych, dla naszego czworonożnego przyjaciela musimy zabrać wszystkie niezbędne mu na co dzień elementy wyposażenia. Wśród nich mogą się znaleźć między innymi kuweta i żwirek dla kota, smycz, obroża i kaganiec dla psa, a także miseczki i karmy dla wszystkich milusińskich. Nie można pominąć także zabawek, które pomogą nam spędzić czas z czworonogiem oraz odstresowują go w nowym miejscu, takim jak na przykład hotel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here